» تور تایلند گیاهان زهکشی اقلیمی محلی و زندگی روزمره حیوانات

تایلند ، با توجه به منطقه زمینی همان اسپانیا یا فرانسه ، از دو نقطه جغرافیایی وسیع ساخته شده است: یک قسمت اصلی بزرگتر در شمال و یک ضریح شبه جزیره فشرده تر در جنوب. تمام اعضای پیشگام ملت شما توسط میانمار (برمه) در غرب ، لائوس برای شمال و شرق ، کامبوج به جنوب شرقی و همراه خلیج تایلند به جنوب احاطه شده اند. شبه جزیره تایلند از گوشه جنوب غربی کشور شما در امتداد حاشیه ژاپن شبه جزیره مالایا به سمت جنوب کشیده می شود. میانمار در کنار درصد غربی شبه جزیره تا آنجا که Isthmus Kra گسترش می یابد ، و سپس تایلند تمام شبه جزیره را اشغال می کند تا اینکه سرانجام در مرز جغرافیایی 6 درجه سانتیگراد به مرز جنوبی خود با مالزی دست یافت.
تسکین

مناظر تایلند از کوههای پایین به دشتهای آبرفتی حاصلخیز متمایز از لکه های برنج تا ساحل های شنی در میان عرض جغرافیایی استوایی با موساهای آسیایی متفاوت است. این ملت به پنج مکان فیزیولوژیکی منحصر به فرد تقسیم می شود: کوه های تاشو در طول شمال و غرب ، فلات خورات در شمال شرقی ، حوضه رودخانه چائو فریا در داخل مرکز ، گوشه دریایی در مکان مرکزی در داخل جنوب شرقی و همچنین تمدید شده قسمت شبه جزیره باریک در جنوب غربی.
کوههای شمالی ، ادامه جنوب شرقی روش صعود شما که هیمالیا را شکل داده است ، در امتداد مرز مرز تایلند و میانمار به سمت جنوب افزایش می یابد و به همان اندازه جنوب مالزی شمالی می رسید. پشته های گرانیتی توسعه یافته تشکیل شده است که توده های عالی از سنگ مذاب راه خود را از طریق اقشار رسوبی قدیمی تر به سمت بالا مجبور کردند. قله های طبیعی در حدود پنج ، دویست انگشت پا (L ، 600 متر) بالاتر از سطح دریا. کوه اینتنان با 8481 فوت (دو ، 585 متر) بهترین مکان در این کشور ، در شمال غربی تایلند ، در نزدیکی کلان شهر تاریخی چیانگ مای قرار دارد. این شهر تحت الحمایه کوه Suthep ، وب سایت یک زیارتگاه مشهور بودایی به علاوه کاخ ماه های سلطنتی تابستان است. برخی از تپه های سنگ آهک ناهموار غارهایی را شامل می شوند که از آنها اقامت انسان های ماقبل تاریخ کاوش می شود.
شمال شرقی با فلات خرات ، یک تابلوی بزرگ است که از رودخانه مکونگ در حوالی شمال و شرق محدود شده است. این با بالا آمدن در امتداد دو گسل پوسته عمود بر هم شکل گرفته بود - یکی گرایش شمال به جنوب در غرب و مخالف شرق-غرب در داخل جنوب. بنابراین ، سنگهای رسوبی اساسی درمقابل برخاستن یکنواخت کج شده اند. این کج دارای دامنه هایی از تپه ها و کوه های پایین تر در کنار لبه های غربی و جنوبی فلات بود: به ترتیب کوه های Phetchabun و Dangrek (تایلندی: دونگ راک). اسکله چنین ارتفاعاتی از حوضه Chao Phraya به غرب و همچنین کامبوج ساده در جنوب را فراموش کرده است. ارتفاعات سطح زمین در اطراف فلات خورات در حدود 650 پا (دویست متر) از شمال غربی تا حدود 300 انگشت پا (نود متر) از جنوب شرقی محدوده دارد. زمین در حال چرخش است ، همچنین تپه های مرتفع معمولاً مطابق با شیب زمین شما به سمت جنوب شرقی شیب می گیرند.

حوضه رودخانه Chao Phraya ، یعنی مرکز فرهنگی و مالی تایلند ، در مورد رشته کوههای شمالی و غربی و همچنین فلات خرات واقع شده است. این منطقه ، که گاهی اوقات به عنوان Central Basic شناخته می شود ، از دو بخش تشکیل شده است: دشتهای نورد نزدیک از شمال با هم جدا شده و دشتهای مسطح ، پائین و پایین دلتای چائو فریای شما در جنوب. با بیرون ریختن بخشهای عظیمی از رسوبات که در داخل کوهها توسط شاخه های چائو فریا وارد شده اند ، ایجاد شده است که باعث ایجاد ذخایر بزرگ آبرفتی به شکل تحسین شده است.

حومه ای که معمولاً در حال چرخش با جنوب شرقی است دارای تپه های برتر در مرکز و در کنار مرز ژاپنی با کامبوج است. قله های قابل توجه کوه کوهیو است که به 2614 فوت (797 متر) و کوه سو دائو (صهی دائو) می رسد که از 5471 پایی صعود می کند. (یک ، 668 متر). تپه ها ، که تقریباً به دریا می رسند ، یک ساحل بطور قابل ملاحظه ای حاشیه با جزایر کاملاً محدود را ایجاد می کنند. این شهرهای ساحلی چون چون بوری و ریونگ و بسیاری از جزایر با داشتن مناطق بسیار طولانی ساحلی ماسه ای ، به استراحتگاه های توریستی دور و سال معروف هستند.

قسمت جنوب غربی کشور از شبه جزیره ساخته شده است که دارای ستون فقرات کوهستانی و خط ساحلی با دقت شیب دار است. کوههای بزرگتر که در حدود 4 هزار و 900 متر (یک ، 500 متر) به شبه جزیره در غرب می روند و دارای گذرهای باریکی هستند که تایلند و میانمار را پیوند می دهند. این دامنه ها دریاهای آندامان و جنوبی چین متفاوت است و باریک ترین شبه جزیره در نزدیکی مرز مالزی است. از ساحل غربی ناهموار و بسیار غرق در آن ، بسیاری از جزایر مهم ، مانند جزیره پوکه ثروتمند قلع ، که با سایر جزایر که شامل سامویی و فیفی هستند ، قرار گرفته اند و در حال تبدیل شدن به مکان های تفریحی هستند و از محبوبیت هوآ هین ، تفریحی تفریحی ساحلی منسوخ واقع در عنصر شمالی شبه جزیره.
زه کشی

آخرین مطالب این وبلاگ