» بانکوک و مکان های دیدنی آن

بانکوک در دلتای رودخانه چائو فرایا ، در فاصله 25 مایلی (40 کیلومتری) از خلیج تایلند واقع شده است. در گذشته به دو شهرداری تقسیم شده بود - كرونگ تپ در ساحل شرقی و تون بوری در غرب - كه به وسیله چندین پل متصل بودند. در سال 1971 این دو به عنوان یک استان استان با یک دولت واحد شهری متحد شدند. در سال 1972 ، این شهر و دو استان اطراف در یك استان به نام كرونگ تپ ماها ناخون (كلان شهر بانكوك) ادغام شدند. این کلان شهر یک شهر شلوغ و شلوغ است که دارای معابد ، کارخانه ها ، مغازه ها و خانه هایی است که در کنار جاده ها و کانال های آن افزوده شده است. این شهر همچنین یک مقصد مهم گردشگری است که به دلیل داشتن جاذبه های فرهنگی فراوان و یک زندگی شبانه که شامل تجارت جنسی در حال شکوفایی است ، ذکر شده است.

نام بانکوک که معمولاً توسط بیگانگان استفاده می شود ، براساس یک تفسیر ، از اسمی گرفته شده است که مربوط به زمان قبل از ساخت شهر است - دهکده یا منطقه (بنگ) آلوهای وحشی (ماکوک). تایلندی ها پایتخت خود را Krung Thep می نامند ، که اولین بخش از نام رسمی رسمی و رسمی آن به معنای "شهر خدایان ، شهر بزرگ ، اقامتگاه بودا زمرد ، شهر غیرقابل نفوذ" (آیوتیا) از خدا ایندرا است. پایتخت بزرگ جهان که دارای نه سنگهای قیمتی گرانبها است ، شهر شاد در کاخهای عظیم سلطنتی بسیار زیاد که شبیه به اقامتگاه آسمانی است و در آنجا می توان از خدایان تناسخ شده ، شهری که توسط ایندرا ساخته شده و توسط ویشنوکارم ساخته شده است ، یاد کرد. " "شهر فرشته ها."

پایتخت حیرت انگیز تایلند یک مقصد کاملاً دیدنی است که مجموعه ای از چیزهای خیره کننده را برای دیدن و انجام دادن تقریباً با هر سلیقه ای فراهم کرده است. تعداد زیادی مناظر فرهنگی و تاریخی وجود دارد که همراه با آسمان خراش های بلند و معماری مدرن ، گالری های هنری شگفت آور و موزه های جذاب است. صحنه خرید ، بازارهای شلوغ ، بازارهای شناور غیرمعمول و مراکز خرید بزرگ را ارائه می دهد و صحنه غذاخوری با همه چیز از رستوران های لذیذ فانتزی گرفته تا غذاهای فراوان خیابانی متنوع است. Nighttimes فقط به همان روز سرگرم کننده می دهد ، با کلوب های شبانه دلخراش ، موسیقی زنده ، کافه های کوکتل تند و تیز ، میله های پشت بام باورنکردنی ، نمایش های هیجان انگیز و دعوا های هیجان انگیز Muay Thai. به لطف قطار آسمان BTS ، مترو MRT ، اتوبوس های بی شماری ، تاکسی ها و توک توک ، دسترسی به شهر بسیار آسان است و اقامتگاه هایی برای هر ترجیح و بودجه در نظر گرفته شده است.بانکوک مدرن رشد انفجاری را پشت سر گذاشته است که مقامات از دهه 1960 سعی کردند با استفاده از یک سری برنامه های اصلی آن را هدایت کنند. مرکز شهر ، که قبلاً توسط یک دیوار محصور شده بود ، مدت هاست که به طور متراکم توسعه یافته است. گسترش بعداً فراتر از مرزهای اداری به مناطق کشاورزی اطراف گسترش یافته است. بعضي از مناطق به عنوان واحد داخلي و تجاري تر و شهر خارجي نيز مسكوني و صنعتي تر شده اند به واحدهاي عملكردي مبدل شده اند. در سرتاسر شهر ، معابد و صومعه های بودایی با دیوار بنام wats ، اغلب زینت بخش تزئین شده ، به عنوان نقاط کانونی برای زندگی مذهبی ، فرهنگی و حتی تجاری خدمت می کنند.

ولسوالی های دولتی و تجاری شهر مکان های سنتی را اشغال می کنند. دفاتر دولتی در ابتدا در مجتمع های دیواری کاخ بزرگ 18 قرن قرار داشتند ، اما تا اواخر قرن 19 آنها کاخ ها و عمارتهای اطراف را اشغال کردند. بوروکراسی سپس به بیرون ساختمانها و منازل اداری به سبک استعماری یا تایلندی ها در نزدیکی جاده Ratchadamnoen Road گسترش یافت. ساختمان های چند طبقه برای پاسخگویی به تقاضای روزافزون به فضا ساخته شده اند و ترکیبات سنتی دولت نیز ساخته شده است. تعدادی اردوگاه بزرگ در اطراف و شمال تالار مجلس شورای ملی منطقه نظامی را تشکیل می دهند.
خصوصیات جمعیتی برجسته جمعیت - جوانی آن و نسبت پایین افراد غیر تایلندی - با نرخ بالای افزایش طبیعی و سهمیه محدود مهاجرت خارجی اتخاذ شده پس از جنگ جهانی دوم توضیح داده شده است. تقریباً دو پنجم ساکنان زیر 20 سال سن دارند. از زمان معرفی برنامه کنترل تولد ، میزان زاد و ولد کاهش یافته است. در همین زمان ، خالص مهاجرت افراد بالغ ، به ویژه زنان ، بسیار افزایش یافته است ، به طوری که بیش از یک چهارم از جمعیت ساکن شهر توسط تایل مهاجران از اقصی نقاط کشور تشکیل شده است.

بیشتر جمعیت شهر تایلند قومی هستند. چینی ها تقریباً بزرگترین اقلیت هستند ، اما اجتماعات قابل توجهی از سایر آسیایی ها ، آمریکای شمالی و اروپایی ها وجود دارد. علیرغم کوچک بودن آنها ، جوامع خارجی تمایل به زندگی در مناطق خاصی دارند. تمرکز چینی ها در منطقه تجاری سام پنگ ، هندی ها در بخش وانگ بورافه در اطراف مساجد جمع می شوند و جوامع غربی و ژاپنی در بخش مرفه و مدرن شرقی شهر سکونت دارند.

از بین گروه های خارجی ، چینی ها با صمیمی ترین زندگی در شهر وارد می شوند. به نظر می رسد آنها به آسانی جذب می شوند و ازدواج مکرر انجام می شود. فرزندان آنها شهروندان تایلند هستند و بسیاری از خانواده های چینی نام های تایلندی را می گیرند و طبیعی می شوند.

آخرین مطالب این وبلاگ